HP ProDesk 400 G4 MT 7th Gen Core i5 8GB RAM PC
-4%
Price in Bangladesh
৳21,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-7500 |
| Processor Speed | 3.4 GHz Up To 3.8 GHz, 6 MB Cache, 4 Cores |
| Main Board | Intel H270 Express Chipset |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | HD Graphics 630 |
| Optical Drive | HP Slim Super Multi SATA DVD Writer |
| Audio / Speaker | High Definition Integrated Audio |
| Networking | Integrated Intel Gigabit Ethernet Controller |
| Keyboard | HP USB Keyboard |
| Mouse | HP USB Optical Mouse |
| Casing | HP Mid Tower |
📖 Overview
HP ProDesk 400 G4 MT business PC has an Intel core i5 7th generation processor, Intel H270 express chipset, Intel HD graphics, 8GB desktop PC RAM, DVD R/W, USB keyboard, and optical mouse.
Be the first to review
Share your experience with HP ProDesk 400 G4 MT 7th Gen Core i5 8GB RAM PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★