Smart 10000mAh Solar Power Bank
-25%
Price Range in Bangladesh
from
৳1,200
to
৳1,300
across 2 sellers
The lowest price of Geeoo P330 in Bangladesh is ৳1,200 only. Buy Geeoo P330 at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳1,300 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Shopping Mart
Gazipur Sadar, Gazipur
7 days parts
Save 25%
৳1,600
৳ 1,200
Tarikul Fashion Gallery
Mohammadpur, Dhaka
Save 26%
৳1,750
৳ 1,300
📋 Geeoo P330 Full Specification
| Item | Power Bank |
|---|---|
| Model | ✅ Geeoo P330 |
| Battery Capacity | 1-10000 mAh |
| Input Voltage | 5V / 2.1A |
| Battery Type | Lithium Polymer |
| Battery Charging Type | Solar |
| Output Charging Method | Wired |
| Output Voltage | 5V / 2.1A |
| Output Power | 10W |
| USB Port | Type-C |
| Flashlight | No |
| Display | LED Screen |
| Material | ABS And PC |
| Weight | 500gm |
📖 Overview
This Smart is a solar power bank that comes with a 10000mAh battery capacity. It is made of ABS and PC material that is durable and ensures long-term use. It comes with a 5V/2.1A output voltage that ensures fast charging on your devices. Also, it included the attached cable, Micro, iPhone, Type-C, and USB interface.
Be the first to review
Share your experience with Smart 10000mAh Solar Power Bank and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★