GEEOO X10 Pro Super Bass Headphone
-55%
Price in Bangladesh
৳199
from 1 seller
The lowest price of GEEOO X10 Pro in Bangladesh is ৳199 only. Buy GEEOO X10 Pro at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Unique Peace Bd
Uttara, Dhaka
Save 56%
৳450
৳ 199
📋 GEEOO X10 Pro Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Model | ✅ GEEOO X10 Pro |
| Headphone Type | Earbud |
| Connectivity | Wired |
| Impedance | 16Ω±15% |
| Sensitivity | 116±3dB |
| Frequency | 20Hz-20kHz |
| Driver Unit | 10mm |
| Cable Length | 1.2-meter cord |
📖 Overview
The GEEOO X10 Pro is a high-quality audio device with deep bass, HiFi stereo sound, and crystal-clear calls. It features an HD microphone for clear voice calls even in noisy environments. Its ergonomic design & soft ear tips provide a comfortable fit for hours of listening. It works with any device with a 3.5mm jack. Additionally, it features a 10mm speaker, 99±3dB sensitivity, 20-20000 Hz frequency range, and compatibility with 3000+ models.
Be the first to review
Share your experience with GEEOO X10 Pro Super Bass Headphone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★