Desktop PC Core i5 6th Gen Asus H110M & 256GB NVMe SSD
-6%
Price in Bangladesh
৳18,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen asus h110m & 256gb nvme ssd in Bangladesh is ৳18,500 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen asus h110m & 256gb nvme ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 7%
৳19,800
৳ 18,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.40 GHz |
| Main Board | Asus H110M Motherboard |
| Monitor | Hi Power 19"Inch LED Wide Srceen Satylish Monitor |
| RAM | 8GB DDR4 ( 2666 MHz ) |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Graphic |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse |
| Casing | ATX Value Top Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with a powerful Intel Core i5 6th generation processor, up to 3.40 GHz speed, Asus H110M motherboard, new 19" LED full fresh monitor, 8GB DDR4 ( 2666 MHz ) RAM, 256GB NVMe SSD Hard Disk, 2GB build-in HD graphic, new Gigasonic soft keyboard, new HP M10 wired mouse, Windows 10 64 Bit Pro software, and ATX Value Top strong casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen Asus H110M & 256GB NVMe SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★