HP OMEN Ryzen-7 6800H 16" UHD 8GB Dedicated Graphics
Price in Bangladesh
৳119,999
from 1 seller
The lowest price of Hp omen ryzen-7 6800h 16" uhd 8gb dedicated graphics in Bangladesh is ৳119,999 only. Buy Hp omen ryzen-7 6800h 16" uhd 8gb dedicated graphics at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 119,999
📋 Used Laptop Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Condition | Used |
| Laptop Type | Gaming |
| Processor Type | AMD Ryzen 7-6800H |
| Processor Speed | 3.2 GHz up to 4.7 GHz |
| Screen Size | 16.1" 2560 x 1440p 165Hz Refresh rate |
| RAM | 16GB DDR5 4800MHz |
| Hard Disk | 1TB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon 680M shared and NVIDIA RTX 3070Ti 8GB GDDR6 Dedicated |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen, DTS:X Ultra, Dual speakers |
| Networking | MediaTek Wi-Fi 6E MT7922 (2 x 2) and Bluetooth 5.2 combo |
| Webcam | HP Wide Vision 720p HD |
| Battery | 6-cell, 83Wh Li-ion polymer |
| Keyboard | RGB Backlit |
| Software | Windows 11 Home |
| Dimensions (W x D x H) | 36.9 x 24.8 x 2.3 cm |
| Product Weight (Kg) | 2.35 Kg |
| Series | HP Omen |
📖 Overview
This HP OMEN 16-n0036AX laptop has a 16" UHD display. It is powered by a Ryzen-7 6800H processor that can generate speeds of 3.2 GHz up to 4.7 GHz so, it provides smooth performance while working. Also, it has an NVIDIA RTX 3070Ti 8GB GDDR6 Dedicated graphics card that is perfect for gaming. Moreover, it includes 16GB DDR5 4800MHz RAM and 1TB NVM Express Drive.
Be the first to review
Share your experience with HP OMEN Ryzen-7 6800H 16" UHD 8GB Dedicated Graphics and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★