Haier H43P7UX 43" HQLED Bezel-Less 4K Google TV
Price Range in Bangladesh
from
৳33,990
to
৳38,900
across 9 sellers
The lowest price of Haier H43P7UX 43" in Bangladesh is ৳33,990 only. Buy Haier H43P7UX 43" at the best price from BDStall. There are currently 9 sellers available. Prices range up to ৳38,900 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 9 in Bangladesh
Pallabi, Dhaka
৳ 33,990
Mirpur, Dhaka
৳ 34,490
Cantonment, Dhaka
৳ 34,500
More sellers
Habiba Electronics ✓
৳ 36,000
Purana Paltan, Dhaka
·
10 months ago
Zobaida Electronics & Engineering ✓
৳ 36,500
Gulshan, Dhaka
·
11 months ago
NB Electronics ✓
৳ 36,500
Nasirabad, Chittagong
·
1 year ago
TECHLAND BD ✓
৳ 38,000
Uttara, Dhaka
·
11 months ago
Chattogram Electronic ✓
৳ 38,500
Paltan, Dhaka
·
1 year ago
TV Hut & Electronics ✓
৳ 38,900
ElephantRoad, Dhaka
·
1 year ago
📋 Haier H43P7UX 43" Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ H43P7UX 43" |
| Brand | Haier |
| Screen Size | 43" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | HQLED |
| 3D Technology | 2D |
| Sound | Dolby Vision Atmos, 30 Watt Built |
| Connectivity | 4 x HDMI, 2 x USB, Wireless, Ethernet LAN |
| Operating System | Android |
📖 Overview
This Haier H43P7UX 43" television has an HQLED display panel that can capture fine details and display depth colors with high brightness management and fine color tones. This television is designed with Google-certified Android operating system 11 and comes with a voice controller function to control the TV and all other smart devices in the home. This television features MEMC technology that reduces motion jitter and improves picture clarity by reducing picture tailing and ghosting.
Be the first to review
Share your experience with Haier H43P7UX 43" HQLED Bezel-Less 4K Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★