Haier K800UX 43" 4K Voice Control Android Google TV
Price Range in Bangladesh
from
৳32,990
to
৳35,900
across 5 sellers
The lowest price of Haier K800UX in Bangladesh is ৳32,990 only. Buy Haier K800UX at the best price from BDStall. There are currently 5 sellers available. Prices range up to ৳35,900 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 5 in Bangladesh
Pallabi, Dhaka
৳ 32,990
Mirpur, Dhaka
৳ 33,500
Cantonment, Dhaka
৳ 33,800
📋 Haier K800UX Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ K800UX |
| Brand | Haier |
| Screen Size | 43" 4K-HDR |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 6.5ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 5000:1 |
| Brightness | 250 |
| Connectivity | HDMI, USB, Ethernet LAN |
| Remote | Voice control system |
| Operating System | Android |
📖 Overview
Haier K800UX is a 43-inch 4K Google TV that comes with stunning visuals with immersive audio, vibrant colors, and crisp images. It offers multi-core Cortex CA55 CPU and Mali G31 graphics which provide enhanced performance. It also supports various ports including three HDMI ports, two USB ports, a headphone jack, tuner input, and built-in Wi-Fi and Ethernet LAN that allow additional entertainment outlets. Moreover, this Haier H43K800UX can be operated by smart voice control.
Be the first to review
Share your experience with Haier K800UX 43" 4K Voice Control Android Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★