Hamim 32DNLSB 32" Single Glass Android TV
Price Range in Bangladesh
from
৳10,990
to
৳11,900
across 2 sellers
The lowest price of Hamim 32dnlsb 32" single glass android tv in Bangladesh is ৳10,990 only. Buy Hamim 32dnlsb 32" single glass android tv at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳11,900 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 10,990
Nasirabad, Chittagong
Save 40%
৳19,900
৳ 11,900
📋 Television Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Screen Size | 32" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 1920 x 1080p |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | 50Hz |
| Brightness | Enhancer |
| TV Tuner | Analog and Digital |
| Sound | 5W + 5W Audio Power Output |
| Connectivity | 2 x HDMI, AV Input, Audio Out Port, VGA Port |
| Operating System | Standard |
📖 Overview
Hamim 32DNLSB is an LED single-glass TV that comes with a 32-inch screen and it supports FHD screen resolution. This screen resolution gives an immersive viewing experience while watching any FHD-resolution content. This television features a 5ms response time, 20000: 1 contrast ratio, a built-in speaker, Wi-Fi / USB / HDMI / LAN / VGA connectivity, web browsing, Youtube, Facebook, Twitter, and android operating system.
Be the first to review
Share your experience with Hamim 32DNLSB 32" Single Glass Android TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★