Hikvision DS-2CD1023G2-LIU Smart Hybrid Light Camera
Price in Bangladesh
৳3,400
from 1 seller
The lowest price of Hikvision DS-2CD1023G2-LIU in Bangladesh is ৳3,400 only. Buy Hikvision DS-2CD1023G2-LIU at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Shantinagar, Dhaka
৳ 3,400
📋 Hikvision DS-2CD1023G2-LIU Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DS-2CD1023G2-LIU |
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/2.9" Progressive Scan CMOS |
| Lens | 2.8-4mm |
| Video Resolution | 1920 x 1080p |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | IR cut filter |
| IR | Up to 30m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12 VDC ± 25%, 0.4 A |
📖 Overview
This Hikvision DS-2CD1023G2-LIU is a smart hybrid light camera that comes with a resolution of 2 MP so, it ensures high-quality images and videos. It offers a smart hybrid light that enables the camera to take black-and-white photos with IR light when no person or vehicle is present as well and it supports human and vehicle detection. Moreover, it provides real-time and audio security as it has a built-in microphone.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-2CD1023G2-LIU Smart Hybrid Light Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★