Desktop PC Core i3 4th Gen Dell-H81 & 8GB DDR3
-11%
Price in Bangladesh
৳5,999
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen dell-h81 & 8gb ddr3 in Bangladesh is ৳5,999 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen dell-h81 & 8gb ddr3 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 12%
৳6,800
৳ 5,999
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Generation |
| Processor Speed | 3.50 GHz |
| Main Board | Dell- H81 |
| RAM | 8GB DDR-3 1600 MHz |
| Hard Disk | 120GB SATA SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In HD Graphics |
| Casing | Dell Brand ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop PC package comes with an Intel Core i3 4th Generation processor, a Dell-H*81 motherboard, 8GB DDR-3 RAM, 120GB SATA SSD, 2GB built-in graphics card, Dell Brand ATX Strong casing, and Windows 10 64-bit Pro software.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen Dell-H81 & 8GB DDR3 and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★