Hisense 32" Class A4 Series LED 720p Smart Android TV
-17%
Price in Bangladesh
৳22,990
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Hisense 32A4H Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ 32A4H |
| Brand | Hisense |
| Screen Size | 32" LCD Display |
| Panel | Flat |
| Resolution | 1366 x 768p |
| 3D Technology | 2D |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Contrast | 1,000,000:1 |
| Sound | 6W x 2, DTS Virtual:X |
| Connectivity | Built-In Wireless, Bluetooth Connectivity |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
| Dimension | Product dimension (without stand): 28.4 x 16.9 x 2.9 Inches<br>Product dimension (with stand): 28.4 x 18.5 x 6.5 Inches |
📖 Overview
Hisense 32A4H 32" Class A4 Series LED 720p Smart Android TV is a Full Array LED display with a display resolution of 1366 x 768p. This Hisense 32" Class A4 Series LED 720p Smart Android TV comes with some amazing features such as built-in Google Assistance, works with Alexa, Google Play App Store, noise reduction, parental control, closed caption, sleep timer, surround sound, eye safety, 4K UHD upscaling, 60 Hz refresh rate, 1,000,000:1 contrast ratio, and 50W power consumptions.
Be the first to review
Share your experience with Hisense 32" Class A4 Series LED 720p Smart Android TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★