Hisense 85Q6N 85" 4K QLED Google TV
Price in Bangladesh
৳240,990
from 1 seller
The lowest price of Hisense 85Q6N in Bangladesh is ৳240,990 only. Buy Hisense 85Q6N at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Pallabi, Dhaka
৳ 240,990
📋 Hisense 85Q6N Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ 85Q6N |
| Brand | Hisense |
| Screen Size | 85" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 3840x2160p resolution |
| Technology | LCD/ LED lit |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8 ms |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Contrast | 2000 : 1 |
| Brightness | 400 cd/m2 |
| Sound | 2 x 15 Watt |
| Connectivity | 1 x RJ45 (LAN Port), Wi-Fi Protocol (IEEE 802.11): a, b, g, n, ac |
| Operating System | Android |
| Dimension | 1892 x 1130 x 430mm |
📖 Overview
This Hisense 85Q6N is an impressive 85-inch 4K QLED Google TV with a flat panel with a resolution of 3840x2160 pixels. It uses quantum dot technology for a wide range of colors and has a brightness of 400 cd/m², which ensure vibrant visuals. It runs on Android with Google Assistant support, a powerful quad-core CPU, 2GB RAM and 16GB ROM. It also offers seamless connectivity options including Wi-Fi 6 and Bluetooth 5.3.
Be the first to review
Share your experience with Hisense 85Q6N 85" 4K QLED Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★