HP 240 G5 Core i3 6th Gen 4GB / 128GB
-21%
Price in Bangladesh
৳15,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳15,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Banasree, Dhaka
Save 21%
৳19,000
৳ 15,000
📋 HP Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-6006U Processor |
| Processor Speed | 3 MB Cache, 2.00 GHz |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 14" HD LED Backlit Anti-Glare Flat, 1366 x 768p |
| RAM | 4GB DDR4 |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | Super-Multi DVD R/W |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 520 |
| Audio/Speaker | Stereo Speakers |
| Networking | Integrated 802.11 AC, 10/100 Base T |
| Webcam | HD Webcam |
| Card Reader | Multi-Format SD Media Card Reader |
| Battery | 4-Cell Li-ion Up to 4.5 Hours Backup |
| Software | Free DOS |
| Product Weight (Kg) | 2.1 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
HP 240 G5 laptop has Intel core i3 6006U processor, 4 GB DDR4 laptop RAM, 128GB SATA SSD, 14 inch diagonal HD BrightView WLED-backlit, Intel HD graphics 520, SuperMulti DVD burner, web camera, gigabit LAN, bluetooth, wi-fi, card reader, DTS studio sound, dual speakers, 4 cell li-ion laptop battery.
Be the first to review
Share your experience with HP 240 G5 Core i3 6th Gen 4GB / 128GB and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★