HP Envy x360 2-in-1 Core i5 12th Gen 16GB RAM 512GB SSD
-9%
Price in Bangladesh
৳77,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Intact |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 12th Generation |
| Processor Speed | Turbo Speed up to 4.4 GHz |
| Screen Size | 13.3 inch diagonal, 2.8K, OLED, multitouch-enabled, UWVA, edge-to-edge glass, micro-edge, Corning Gorilla Glass NBT, Low Blue Light, SDR 400 nits, HDR 500 nits, 100% DCI-P3 |
| RAM | 16GB LPDDR4x 4266 MHz |
| Hard Disk | 512 GB PCIe Gen NVMe TLC M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris X Graphics Graphics |
| Audio/Speaker | Dual Speaker |
| Networking | Wireless LAN 802.11 b/g/n/ax |
| Webcam | 5 MP |
| Card Reader | Multi-Format SD Media |
| Battery | 4 Cell Li-Ion |
| Keyboard | Backlight |
| Software | Widows 11 Pro genuine |
| Dimensions (W x D x H) | 30.65 x 19.46 x 1.7 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.34 Kg |
| Series | HP Envy |
📖 Overview
HP Envy x360 is a 2-in-1 laptop that is powered by intel Core i5 12th generation processor with turbo speed up to 4.4 GHz. It has a 13.3 inch diagonal OLED display that can be rotated 360 degrees. It has 16GB LPDDR4x 4266 MHz RAM which will provide responsive performance for daily tasks. This laptop comes with Wireless LAN 802.11 b/g/n/ax for network connectivity which can be used for video streaming, internet browsing and other tasks.
Be the first to review
Share your experience with HP Envy x360 2-in-1 Core i5 12th Gen 16GB RAM 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★