HP Proliant ML110 G6 Tower Server
-33%
Price in Bangladesh
৳8,000
from 1 seller
The lowest price of HP Proliant ML110 G6 in Bangladesh is ৳8,000 only. Buy HP Proliant ML110 G6 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Shyamoli, Dhaka
Save 33%
৳12,000
৳ 8,000
📋 HP Proliant ML110 G6 Full Specification
| Item | Server |
|---|---|
| Model | ✅ Proliant ML110 G6 |
| Brand | HP |
| Processor | Xeon X3450 X1 |
| Memory | 8GB ECC |
| Storage | 2 x 500GB SATA |
| Power Supply | 1 x 500W |
| Operating System | Server 20012 R2 |
📖 Overview
HP Proliant ML110 G6 is a tower server powered by the powerful Intel Xeon X3450 X1 processor. This processor comes with a frequency of 2.66 GHz and an 8M cache. It has 8GB ECC memory and 2 x 500GB SATA storage capacity. This HP server is compact and budget-friendly. It has a 500 watt power supply.
Be the first to review
Share your experience with HP Proliant ML110 G6 Tower Server and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★