HP ProLiant ML350 Gen-9 64GB Business Server
Price in Bangladesh
৳320,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Server |
|---|---|
| Brand | HP |
| Processor | 2 x E5-2630v4 (2.2 GHz 10C 25MB Cache |
| Memory | 64GB (4x16Gb) Memory Installed - DDR4 |
| Storage | 8 x 2TB SATA 3.5" Hard Drives |
| Storage Controller | HP P440ar SAS Storage Controller |
| Slot | Up to (24) DIMM slots to support HPE DDR4 Smart Memory 2400MHz |
| Connectivity | 4 Port 1Gb Network |
| Power Supply | Dual 500W |
📖 Overview
This HP ProLiant ML350 generation 9 business server has 2 x E5-2630v4 25MB level 3 cache per processor, 64GB memory, 8 x 2TB SATA 3.5" Hard Drives, HP flexible smart array P440ar 2 GB, HP embedded ethernet 4-port 1 GbE network adapter, integrated Matrox G200 video standard, 2 x HP 500W flex slot platinum hot plug power supply with power LED, total 24 PCIe expansion slots, 5U tower or rack.
Be the first to review
Share your experience with HP ProLiant ML350 Gen-9 64GB Business Server and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★