HTC AT-528 Rechargeable Hair Cutting Machine
-27%
Price in Bangladesh
৳799
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HTC AT-528 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ AT-528 |
| Brand | HTC |
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Blade | High-grade stainless steel blade |
| Cutting Length | 4-Detachable 1mm, 3mm, 5mm, & 7mm comb |
| Power | 3 W |
| Voltage | 220V-240 50Hz-60Hz 3W |
| Working Time | 45 min |
| Charging Time | 8 hour |
| Dimension | 18 x 4cm |
| Weight | 200g |
📖 Overview
This HTC AT-528 hair trimmer is made from high-quality, sharp-blade stainless steel material that gives a durable performance for a long time, making it a perfect choice for everyday use. Moreover, it has a lot of features and benefits like a rechargeable battery, 45 minutes run time, 8 hours charging time, 4-stage length adjustment, compact design, and gives a comfortable user experience, ergonomic design for easier handling, effortless trim, and skin-friendly blades for smooth skin.
Be the first to review
Share your experience with HTC AT-528 Rechargeable Hair Cutting Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★