JBL PartyBox Club 120 Portable Party Speaker
Price Range in Bangladesh
from
৳41,900
to
৳44,990
across 2 sellers
The lowest price of JBL PartyBox Club 120 in Bangladesh is ৳41,900 only. Buy JBL PartyBox Club 120 at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳44,990 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 41,900
Purana Paltan, Dhaka
Save 31%
৳65,000
৳ 44,990
📋 JBL PartyBox Club 120 Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ PartyBox Club 120 |
| Brand | JBL |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Multimedia |
| Total Speaker | Two Speaker |
| Total Power | 160W |
| Audio Input | Bluetooth version 5.3 |
| Frequency | 40 Hz - 20 kHz |
| Dimension | 28.8 x 57 x 29.7 cm |
| Weight | 14.1 Kg |
📖 Overview
The JBL PartyBox Club 120 is a Portable Speaker that can be used in the party and it includes JBL Pro Sound, futuristic light, splashproof, dual mic, and guitar input. The dual mic and guitar input make it easy to sing and play. This JBL PartyBox Club 120 speaker has a powerful battery that provides up to 12 hours of music time on a single charge. Moreover, it is IPX4 splashproof which doesn't get damaged by water. It has a foldable handle that can be easily carried along.
Be the first to review
Share your experience with JBL PartyBox Club 120 Portable Party Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★