Desktop PC Core i5 8th Gen 19" LED Monitor 8GB RAM
Price in Bangladesh
৳25,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 19" led monitor 8gb ram in Bangladesh is ৳25,500 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen 19" led monitor 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 25,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8500T 8th Generation |
| Processor Speed | 9M Cache, up to 3.20 GHz |
| Main Board | GIGABYTE H310 8-Gen |
| Monitor | HP 19" LED Monitor |
| RAM | Adata 8GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | King-Space 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB build in on hd board |
| Audio / Speaker | HD Realtek Port Sound |
| Networking | Gigabit LAN 100/1000Mbps |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | Giga Sonic Standard Mouse |
| Casing | OVO Standard Casing |
| Software | Windows 10+11 Pro |
📖 Overview
This Desktop PC features an Intel Core i5 8th generation processor, Adata 8GB DDR4 RAM, King-Space 256GB SSD, GIGABYTE H310 8-Gen motherboard, HP 19" FHD 75Hz LED monitor, OVO standard casing and Giga-Sonic soft keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 19" LED Monitor 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★