Budget PC Core i5 6th Gen 8GB RAM Asus Motherboard
-10%
Price in Bangladesh
৳13,000
from 1 seller
The lowest price of Budget pc core i5 6th gen 8gb ram asus motherboard in Bangladesh is ৳13,000 only. Buy Budget pc core i5 6th gen 8gb ram asus motherboard at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 10%
৳14,500
৳ 13,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6500 6th Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 3.30 GHz |
| Main Board | Asus H110M-K |
| Monitor | Not Included |
| RAM | AData 8GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | Samsung 1TB 7200 RPM |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Graphic 2GB shared |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio Driver |
| Networking | Gigabit LAN 10 / 100 / 100Mpbs |
| Casing | ATX Thermal Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This budget PC features an Intel Core i5 6th generation processor with up to 3.20 GHz turbo frequency. The desktop comes with AData 8GB DDR3 2666MHz RAM, Samsung 1TB 7200 RPM HDD storage capacity, a Asus H110M-K motherboard, and View One ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Budget PC Core i5 6th Gen 8GB RAM Asus Motherboard and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★