Jovision JVS-N916-KDL 3MP Full-Color Audio IP Camera
Price in Bangladesh
৳4,100
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Jovision JVS-N916-KDL Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ JVS-N916-KDL |
| Brand | Jovision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/ 2.9" 3MP CMOS Sensor |
| White Balance | Auto |
| Lens | 4 mm |
| Video Resolution | 2304 x 1296p |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | Automatic Switching |
| IR | 40 Meter |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | DC12V/2A |
📖 Overview
This Jovision JVS-N916-KDL full-color audio IP camera automatically turns on when people move and automatically extinguishes when people move. This camera features two wicks, four white lights, four infrared lights, humanoid detection support, built-in MIC, -20°C ~ 60°C working temperature.
Be the first to review
Share your experience with Jovision JVS-N916-KDL 3MP Full-Color Audio IP Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★