HP ENVY 15 GTX 1650ti 15" Touch Laptop
-13%
Price in Bangladesh
৳68,989
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel core i5 10th generation |
| Screen Size | 15" Touch Screen Anti-Glare IPS-level Panel |
| RAM | 16GB |
| Hard Disk | 512GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce GTX 1650ti 4GB |
| Networking | LAN, Wi-Fi & Bluetooth |
| Webcam | HD |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Software | Default OS |
| Series | HP Envy |
📖 Overview
HP ENVY 15 laptop is powered by an Intel Core i5-10th generation processor, this laptop delivers fast & efficient performance during multiple tasks. With 16GB of RAM and a 512 GB SSD, you'll have plenty of storage space to store all your important files. Moreover, the ENVY 15 includes NVIDIA GeForce GTX 1650ti 4GB graphics to ensure smooth & immersive visuals.
Be the first to review
Share your experience with HP ENVY 15 GTX 1650ti 15" Touch Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★