HP ProDesk 400 G4 MT Core i7 7th Gen Business PC
-7%
Price in Bangladesh
৳25,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-7700 7th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.60GHz, Up to 4.20 GHz, 8M Cache, 4 Cores |
| Main Board | Intel H270 Express Chipset |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR4 2400Mhz |
| Hard Disk | 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | HD Graphics 630 |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | High Definition Integrated Audio |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | No |
| Mouse | No |
| Casing | HP ProDesk 400 G4 MT |
📖 Overview
HP ProDesk 400 G4 mid-tower business desktop PC has an Intel core i7 7th generation processor, Intel H270 express chipset, 8 GB RAM, DVD R/W, integrated Intel gigabit ethernet controller, and high definition integrated audio.
Be the first to review
Share your experience with HP ProDesk 400 G4 MT Core i7 7th Gen Business PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★