JPE 32DNDG 32" 2K Double Glass Android TV
-23%
Price in Bangladesh
৳15,600
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 JPE 32DNDG Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ JPE 32DNDG |
| Screen Size | 32" |
| Panel | Flat |
| Resolution | Full HD |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 5000:1 |
| Brightness | HDR10 Peak Brightness: 600 nits, HDR10, Dolby Vision, HLG |
| TV Tuner | Yes |
| Sound | Dolby System Speaker, |
| Connectivity | Built-in Wi-Fi, 2 x USB, 3 x HDMI, Optical, LAN, VGA, Audio Port, DVD Out port |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
| Dimension | 944 mm x 566 mm x 40 mm |
| Other Features | Android |
📖 Overview
This JPE 32DNDG is a 32 inch bezel-less Double Glass Smart Android Television. This TV supports Full HD resolution that delivers incredibly detailed and clear pictures. This TV features Dolby Vision technology to make every frame of your film more dynamic and engaging, and HDR10 to improve clarity in both bright and dark situations. This TV also has Built-in Wi-Fi, Bluetooth, DVD Out port, LAN, VGA port.
Be the first to review
Share your experience with JPE 32DNDG 32" 2K Double Glass Android TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★