Desktop PC Core i3 3rd Gen Esonic-H61 & 120GB SATA
-20%
Price in Bangladesh
৳8,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 2nd Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Esonic-H61 with HDMI |
| Monitor | GigaSonic 17" LED Full Fresh Square Monitor |
| RAM | 4GB DDR3 1600 MHz |
| Hard Disk | 120GB SSD SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In Graphics |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard (New) |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse (New) |
| Casing | Space ATX Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro Update Version Actived |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i3 2nd Generation processor, a Sonic H61 main board, a GigaSonic 17" LED Full Fresh Square Monitor, 4GB DDR3 1600 MHz RAM, 120GB SSD SATA hard disk, 2GB Build-In Graphics Card, Gigasonic Soft Keyboard, HP M10 Wired Mouse, Space ATX Casing, etc
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen Esonic-H61 & 120GB SATA and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★