JPE 85" E85F2A 4K Voice Control Google TV
-15%
Price in Bangladesh
৳159,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 E85F2A Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ E85F2A |
| Screen Size | 85" |
| Panel | Flat |
| Resolution | Full HD (1920 x 1080), 4K UHD (3840 x 2160) for higher-end models |
| Technology | DLED 4K |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 5000:1 |
| Brightness | 220±10% nits |
| TV Tuner | Yes |
| Sound | Yes |
| Remote | Voice control |
| Operating System | Android |
| Dimension | Without Stand: 1452.5 x 88.8 x 833.5 mm<br>With Stand: 1452.5 x 269 x 890.7 mm |
| Other Features | Authorized Google TV |
📖 Overview
The JPE Google Smart TV features a amazing Quad-core Cortext-A55 CPU clocked at up to 2.0 GHz speed with a storage capacity of 2GB RAM and 16GB ROM. It has Android 11 with Google TV operating system with 5000:1 contrast. This JPE Google Smart TV comes with a large 85 inch frameless 4K display that has a 8ms response time and 60Hz refresh rate. It is Built-in streaming apps such as Netflix, YouTube, Amazon Prime & All Others Android Apps.
Be the first to review
Share your experience with JPE 85" E85F2A 4K Voice Control Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★