Desktop PC Intel Core i5 6th Gen 8GB RAM / 256GB SSD
-2%
Price in Bangladesh
৳11,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i5 6th gen 8gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳11,000 only. Buy Desktop pc intel core i5 6th gen 8gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 3%
৳11,300
৳ 11,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Gen |
| Processor Speed | 3.30GHz |
| Main Board | HP Original Board (H110) |
| RAM | 8GB DDR4 (2133 MHz) |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build in Graphics |
| Casing | HP Mid-Range Black Tower |
📖 Overview
This Gaming PC features an Intel Core i5 6th Gen processor, 256GB SATA SSD, 8GB DDR4 2133 MHz RAM, HP Original Board (H110), 4GB Built-in Graphics, HP mid-range black tower cashing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i5 6th Gen 8GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★