JPE E75F3 75" 4K Voice Control Android Google TV
-22%
Price in Bangladesh
৳115,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 JPE E75F3 Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ JPE E75F3 |
| Screen Size | 75" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | DLED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 5000:1 |
| Brightness | 250±10% nits |
| TV Tuner | Yes |
| Sound | Stereo speakers (2 x 10W), Dolby Audio MS12/AC-4 |
| Connectivity | HDMI, USB 2.0, AV Input, Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth |
| Remote | Voice control |
| Operating System | Android |
📖 Overview
This JPE E75F3 is a 75" 4K-supported Android Google TV. It comes with 2GB RAM and 16GB storage capacity. Also, it has built-in streaming apps such as Netflix, YouTube, etc. This JPE E75F3 TV has 2 x 10W speakers and Dolby audio so, it ensures high-quality audio. Moreover, it includes a voice control function so, you can operate the TV by voice control.
Be the first to review
Share your experience with JPE E75F3 75" 4K Voice Control Android Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★