LS878 4K Single Camera Drone
Price in Bangladesh
৳6,000
from 1 seller
The lowest price of LS878 in Bangladesh is ৳6,000 only. Buy LS878 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Robin Mart
Malibagh, Dhaka
৳ 6,000
📋 LS878 Full Specification
| Item | Drone |
|---|---|
| Model | ✅ LS878 |
| Camera | 4K Single Camera |
| Real-time Video Transmitter | Yes |
| Flight Time | 20-25 min |
| Charging Time | 60 min |
| Battery | 1200mAh Lithium batteries |
| Top Speed | Uo to 30 miters |
| Drone Movement | All side |
| Control Distance | Up to 300 miters |
| Low Battery Signal | Up to 22% |
| Remote Control | Yes |
| Auto Return Button | Yes |
| Sensors | G type sensors |
| Light | Yes |
| Drone Size | 25 x 20 x 4cm (Unfolded), 13 x 7 x 4cm (Folded) |
| Drone Weight | 500g |
| Other Features | Apps control digital drone |
📖 Overview
This LS878 drone comes with a 4K single camera. It has a 1200 mAh long battery that takes 60 minutes to charge and can fly in the sky for 10 minutes. It has a high-altitude mode, flight stabilization, and a high-definition camera that can make beautiful videos from the sky. It also has anti-interference 2.4GHz technology which can make it fly and more attractive.
Be the first to review
Share your experience with LS878 4K Single Camera Drone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★