JPE JPE32FL 32-Inch FHD LED Smart TV
-24%
Price in Bangladesh
৳15,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 JPE JPE32FL Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ JPE JPE32FL |
| Screen Size | 32" |
| Panel | Flat |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 5000:1 |
| Brightness | HDR10 brightness, 600 nits peak brightness |
| TV Tuner | Yes |
| Sound | Yes |
| Connectivity | Wi-Fi, Bluetooth, 2 x USB, 3 x HDMI, Optical, LAN, VGA, Audio Port, DVD Out port |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
| Dimension | 944 x 566 x 40 mm |
📖 Overview
This JPE32FL LED TV comes with a 32-inch FHD screen with HDR10 brightness, 600 nits peak brightness, a 1,0000,000:1 contrast ratio, and a 60Hz refresh rate. It also features an invisible Dolby speaker system and Dolby Digital audio output. It operates on Android TV, supports voice control through Amazon Alexa and Google Assistant, and supports various apps like Netflix, Amazon Prime Video, Disnep+, YouTube, Plex, and Rlaxx TV. Besides, it has HDMI ports, USB 3.0, Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth, and a built-in CI slot.
Be the first to review
Share your experience with JPE JPE32FL 32-Inch FHD LED Smart TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★