HP Pavilion 15s cs3xxx Core i5 10th Gen Metal Body
Price in Bangladesh
৳39,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1035G 10th Generation |
| Processor Speed | 6MB Intel Smart Cache, up to 3.60GHz |
| Chipset | Intel Integrated SoC |
| Screen Size | 15.6 FHD Anti glare LED |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | 8GB Intel UHD Graphics |
| Networking | Wi-Fi 6 802.11AX (2 x 2), Bluetooth version 4 |
| Webcam | 720p HD with Think Shutter |
| Card Reader | MicroSD card reader |
| Battery | 3-cell, 41Wh Li-ion |
| Keyboard | Full-size with numeric keypad |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 36.16 x 24.56 x 1.79 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.85Kg |
| Series | HP Pavilion |
📖 Overview
HP Pavilion 15s cs3xxx laptop is a powered by Intel Core i 5 10th generation processor with maximum frequency of 3.60GHz. It has 16GB DDR4 RAM and 512GB SSD storage capacity. The HP laptop has Wi-Fi 6 802.11AX 2 x 2 and Bluetooth version 4 for network connectivity. It has a 3-cell, 41Wh Li-ion battery that can run for 3 hours. This HP Pavilion laptop features metal body, HD with think shutter, and microSD card reader.
Be the first to review
Share your experience with HP Pavilion 15s cs3xxx Core i5 10th Gen Metal Body and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★