Kemei KM-5015 Beard & Hair Trimmer
-20%
Price in Bangladesh
৳1,200
from 1 seller
The lowest price of Kemei KM-5015 in Bangladesh is ৳1,200 only. Buy Kemei KM-5015 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
JTL TriFusion
Mirpur, Dhaka
1 year parts
Save 20%
৳1,500
৳ 1,200
📋 Kemei KM-5015 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ KM-5015 |
| Brand | Kemei |
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Material | Plastic |
| Blade | Stainless Steel |
| Power | 5W |
| Voltage | AC 220-240V 50Hz |
| Working Time | 45 minutes |
| Charging Time | 8 hours |
| Low Battery Indicator | Yes |
| Washable | Yes |
| Dimension | 16 x 4.8cm |
| Weight | 158g |
📖 Overview
This Kemei KM-5015 is a Waterproof Professional Trimmer. The body of this trimmer is made of plastic material, and the blade is made of stainless steel. Its Charging Time is 8 hours, and Working Time is 45 minutes, which is very effective for cutting Beard & Hair. This trimmer uses a powerful magnetic motor that can work without any sound.
Be the first to review
Share your experience with Kemei KM-5015 Beard & Hair Trimmer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★