Kemei KM-NG204 Professional Hair Clipper
-20%
Price in Bangladesh
৳1,199
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Kemei KM-NG204 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ KM-NG204 |
| Brand | Kemei |
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Material | Transparent plastic body |
| Blade | Stainless steel |
| Cutting Length | 1mm, 2mm, 3mm |
| Battery | 1000 mAh |
| Power | USB rechargeable |
| Voltage | 100-240V |
| Working Time | 180 minutes |
| Charging Time | 3 hours |
| Low Battery Indicator | Digital LCD display |
| Dimension | 4 (W) x 14 (H) cm |
📖 Overview
Kemei KM-NG204 hair clipper appears with a transparent design that makes it unique and likable. It makes low noise compared to other trimmers. This trimmer includes a 1000mAh battery that provides 180 minutes of working time after charging for 3 hours. It also includes a digital LCD display that shows the battery's charging progress and remaining percentage. Overall, its configuration makes it perfect for both professional and personal use.
Be the first to review
Share your experience with Kemei KM-NG204 Professional Hair Clipper and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★