KF-102 4K Professional Drone
Price in Bangladesh
৳24,500
from 1 seller
The lowest price of KF-102 in Bangladesh is ৳24,500 only. Buy KF-102 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur Store
Mirpur, Dhaka
৳ 24,500
📋 KF-102 Full Specification
| Item | Drone |
|---|---|
| Model | ✅ KF-102 |
| Camera | 360° 4K Gimbal Camera |
| Flight Time | 25 min |
| Charging Time | 3 hours |
| Battery | 7.4V 2200mAh |
| Control Distance | 500 Meter |
| Remote Control | Yes |
| Sensors | Height setting |
| Drone Size | Unfold 32 x 30 x 6.5cm<br>Fold: 16 x 6.5 x 8cm |
📖 Overview
This KF-102 4K professional drone comes with some fantastic features such as beauty camera drone 2-axis dual camera FPV quadcopter 360° GPS obstacle avoidance, Gesture Photo and Recognition within 1-3 meters from the aircraft, dual mode GPS mode and optical flow mode detect the shooting object and follow the flight automatically, route multi-point planning flight mode helps to flies autonomously according to a pre-set route, Tracking and alerting the drone and Fixed-point Surround. Also, it has a 7.4V 2200mAh battery which gives you a 25 minutes of flight time in single charge of 3 hours.
Be the first to review
Share your experience with KF-102 4K Professional Drone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★