Konsung KSN-5 5L Portable Oxygen Concentrator
Price in Bangladesh
৳45,000
from 1 seller
The lowest price of Konsung KSN-5 in Bangladesh is ৳45,000 only. Buy Konsung KSN-5 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Farmgate, Dhaka
৳ 45,000
📋 Konsung KSN-5 Full Specification
| Item | Oxygen Concentrator |
|---|---|
| Model | ✅ Konsung KSN-5 |
| Oxygen Pressure | 30~80kPa |
| Oxygen Flow | 93%‡3% |
| Alarm | Power off<br>High/Low-pressure<br>Temperature<br>Overload protection<br>Error code indication |
| Noise | 45dB |
| Power | 220V/110V, 380VA |
| Others Features | Flow Range: 0-5L |
| Weight | 16.8 Kg |
| Dimension | 385 X 400 X 660mm |
📖 Overview
Konsung KSN-5 5L light weight oxygen concentrator has 93% purity medical grade, purity alarm, 5 Liters Oxygen fflow per minute, reliable and durable oil free compressor, available 24 hours continues working, Self-diagnostic system with error code indication. It can be used indoor, at nursing home, in hospital, office room and other place.
Be the first to review
Share your experience with Konsung KSN-5 5L Portable Oxygen Concentrator and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★