Lenovo Ideapad 110 Celeron 4GB RAM Laptop
Price in Bangladesh
৳11,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Celeron N3060 |
| Processor Speed | 1.46 GHz Processor Speed Upto 2.48 GHz, 2MB Cache |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 14" HD LED Display 1366 x 768 |
| RAM | 4 GB DDR3 |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Networking | Wi-Fi, Bluetooth |
| Webcam | 0.3 MP HD with Single Microphone |
| Card Reader | Yes |
| Battery | Up To 4 Hours |
| Software | Genuine Windows 10 |
| Product Weight (Kg) | 2 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
Lenovo Ideapad 110 budget laptop has genuine Windows 10 OS, Intel Celeron dual-core processor, intel chipset, 14-inch HD display, 4GB RAM, 128GB SSD, shared graphics, and 4 hours battery backup.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo Ideapad 110 Celeron 4GB RAM Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★