Desktop PC Core i7 1st Gen 8GB RAM 20" Monitor
Price in Bangladesh
৳16,400
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 1st Gen |
| Processor Speed | 2.93GHz 8MB Cache |
| Main Board | Esonic Intel H55 |
| Monitor | Used HP 20" HD LED, 2 Spots |
| RAM | Samsung 8GB DDR3 1333 Bus |
| Hard Disk | Samsung Used 1TB 7200RPM |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Built- in HD Graphics |
| Optical Drive | Driver CD |
| Networking | 10/100 Mbps |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | Standard |
| Casing | Gigason |
| Software | Windows 10+11 |
📖 Overview
This Desktop PC has an Esonic Intel H55 motherboard, Intel core i7 1st generation processor, Used HP 20" HD LED monitor, Samsung 8GB DDR3 1333 Bus RAM, Samsung Used 1TB 7200RPM SSD USB optical keyboard and mouse. Also, it offers a 4GB Built-in HD Graphics card.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 1st Gen 8GB RAM 20" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★