Long Ran Gold Mono 150Watt N-type Solar Panel
-14%
Price in Bangladesh
৳5,400
from 2 sellers
The lowest price of Long ran gold mono 150watt n-type solar panel in Bangladesh is ৳5,400 only. Buy Long ran gold mono 150watt n-type solar panel at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Nawabpur, Dhaka
Save 14%
৳6,300
৳ 5,400
Nawabpur, Dhaka
Save 16%
৳6,400
৳ 5,400
📋 Solar Panel Full Specification
| Item | Solar Panel |
|---|---|
| Cell Type | Monocrystalline Silicon |
| Number of Cell | 16 BB |
| Front Glass | Double Glass ,Class A |
| Maximum Power | 150W |
| Voltage | 12V |
| Rated Maximum Power | 150W |
| Maximum Power Voltage | 20.21V |
| Maximum Power Current | 15A |
| Short Circuit Current | 9.44A |
| Open Circuit Voltage | 21.43V |
| Maximum System Voltage | 1000VDC |
| Connector | 20AH |
| Operating Temperature | -40c+ 85c |
📖 Overview
This Long Ran Gold Mono 150Watt N-type Solar Panel is a high-efficiency, half-cut cell design product. Half-cut technology plays a key role in increasing panel performance by reducing resistive losses. The panel is designed with a rating of 150 watts, making it suitable for residential and commercial use.
Be the first to review
Share your experience with Long Ran Gold Mono 150Watt N-type Solar Panel and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★