OVO PCM2025E 21.5-inch Full HD IPS Panel Monitor
-6%
Price in Bangladesh
৳6,999
from 1 seller
The lowest price of OVO PCM2025E in Bangladesh is ৳6,999 only. Buy OVO PCM2025E at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mohakhali, Dhaka
Save 7%
৳7,500
৳ 6,999
📋 OVO PCM2025E Full Specification
| Item | Monitor |
|---|---|
| Model | ✅ OVO PCM2025E |
| Screen Size | 21.5" IPS |
| Shape | Wide Screen |
| Panel | Flat |
| Aspect Ratio | 5000:1 |
| Display Type | LED |
| Brightness | 300 cdd/m² |
| Viewing Angle | 160° horizontal / 150° vertical |
| Color Support | 16.2 Million Colors |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Resolution | 1920 x 1080-FHD |
| Speaker | HDMI x 1, VGA x 1 |
| Power | Input: 100VAC-1230<br>Output: 12VDC-305A |
📖 Overview
This OVO PCM2025E Monitor comes with a 21.5-inch full HD IPS panel that gives an accurate color and wide viewing angles. With its 100Hz refresh rate, it provides a smooth visual and reduces the motion blur. Also, it has a 5ms response time for fast performance, 5000:1 contrast ratio, 0.264mm pixel pitch, HDMI and VGA inputs for easy connectivity with a variety of devices, 160° horizontal / 150° vertical viewing angle, 16.2 million color supports, with a resolution of 1920 x 1080p.
Be the first to review
Share your experience with OVO PCM2025E 21.5-inch Full HD IPS Panel Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★