Panasonic SR-WN36 Rice Cooker
-29%
Price in Bangladesh
৳10,500
from 1 seller
The lowest price of Panasonic in Bangladesh is ৳10,500 only. Buy Panasonic at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Paltan, Dhaka
Save 30%
৳14,900
৳ 10,500
📋 Panasonic Full Specification
| Item | Rice Cooker |
|---|---|
| Brand | Panasonic |
| Capacity | 3.6 Liter |
| Automatic Cooking | Yes |
| Power | 1200 Watt |
| Voltage | 220/240V |
| Weight | 3kg |
| Dimension | 376 x 331 x 331mm |
📖 Overview
This Panasonic SR-WN36 Rice Cooker comes with a 3.6-liter capacity. This rice cooker automatically keeps rice warm for up to 5 hours after cooking is complete. It has a removable inner pot for easy cleaning which makes it more attractive. This rice cooker helps deliver delicious hot rice that is cooked at high heat at optimal pressure.
Be the first to review
Share your experience with Panasonic SR-WN36 Rice Cooker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★