Panasonic SR-W22GSWUA 2.2L Rice Cooker
Price in Bangladesh
৳9,250
from 1 seller
The lowest price of Panasonic SR-W22GSWUA in Bangladesh is ৳9,250 only. Buy Panasonic SR-W22GSWUA at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur Store
Mirpur, Dhaka
৳ 9,250
📋 Panasonic SR-W22GSWUA Full Specification
| Item | Rice Cooker |
|---|---|
| Model | ✅ SR-W22GSWUA |
| Brand | Panasonic |
| Capacity | 2.2-liter |
| Cooking Time | About 30-40 minutes to cook rice |
| Warming Time | 5 hours |
| Automatic Cooking | Yes |
| Lid | Stainless Steel |
| Bowl Material | Non-stick inner pan |
| Power | 730W |
| Voltage | 220V / 50-60Hz |
| Other Features | 17-cup rice cooker |
| Weight | 650Kg |
| Dimension | 40 x 35 x 25 cm |
📖 Overview
This Panasonic SR-W22GSWUA is a rice cooker that comes with a capacity of 2.2 liters. It can warm rice for about 5 hours. This Panasonic rice cooker comes with auto cooking, a steaming plate, a measuring cup, a rice scoop, etc. Also, It is made of a stainless steel lid, a non-stick inner pan, and a smart cap. Moreover, it has a thermal fuse that protects the unit from burnout.
Be the first to review
Share your experience with Panasonic SR-W22GSWUA 2.2L Rice Cooker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★