Asus ZenBook 14 UX425JA Core i7 10th Gen Laptop
-7%
Price in Bangladesh
৳65,000
from 1 seller
The lowest price of Asus in Bangladesh is ৳65,000 only. Buy Asus at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳70,000
৳ 65,000
📋 Asus Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-10510U 10th Generation |
| Processor Speed | 8M Cache, 1.30 GHz up to 3.90 GHz |
| Chipset | Integrated Intel CPU |
| Screen Size | 14" FHD |
| RAM | 8GB LPDDR4X |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Built in graphics |
| Networking | Integrated Wi-Fi 6 802.11 ax 2 x 2, Bluetooth 5.0 |
| Webcam | IR camera |
| Card Reader | Multi-format card reader (SD/MMC) |
| Battery | 3 -Cell 50W Polymer Battery |
| Keyboard | Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 319 x 199 x 16.9 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.26 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This Asus ZenBook 14 UX425JA laptop has a 14.0" FHD OLED display and supports 4K video. It is powered by an Intel Core i7-10510U 10th-generation processor with a maximum boost clock of 4.9 GHz and 8M cache. This laptop has 8GB RAM and a 512GB SSD, which allows users to easily browse multiple applications.
Be the first to review
Share your experience with Asus ZenBook 14 UX425JA Core i7 10th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★