S40 Geeoo Portable Bluetooth Speaker
-17%
Price in Bangladesh
৳1,450
from 1 seller
The lowest price of S40 geeoo portable bluetooth speaker in Bangladesh is ৳1,450 only. Buy S40 geeoo portable bluetooth speaker at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Creass Mart
ChawkBazar, Dhaka
Save 17%
৳1,750
৳ 1,450
📋 Speaker Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Material | ABS |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Subwoofer |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 8W |
| Noise Ratio | 85dB |
| Battery Capacity | 1200mAh |
📖 Overview
S40 Geeoo offers a portable Bluetooth speaker with Bluetooth 5.3, and the transmission range is 12 meters. The speaker has 8W of total power and an 85dB noise ratio, giving a high-quality audio experience. You can enjoy your favorite music in both indoors and outdoors. The speaker provides a 1200mAh battery that takes 2 hours to fully charge. In addition, it gives you 4 to 5 hours of continuous audio listening at 60-70 percent volume.
Be the first to review
Share your experience with S40 Geeoo Portable Bluetooth Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★