Gaming Pc Intel Core i3 8th Gen 16GB RAM
-10%
Price in Bangladesh
৳17,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-8100 8th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, 3.60 GHz Clock Speed |
| Main Board | Gigabyte H310M |
| Monitor | 19" monitor |
| RAM | 16 GB RAM |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in Intel Graphics |
| Audio / Speaker | On Board |
| Networking | On Board |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Standard Mouse |
📖 Overview
This Gaming Pc has an Intel Core i3-8100 8th generation processor, 16GB RAM, Gigabyte H310M Main Board, 19" monitor, 128GB hard disk drive, USB standard mouse, and keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Gaming Pc Intel Core i3 8th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★