Desktop Intel Dual Core 1000GB HDD 4GB RAM Computer
Price in Bangladesh
৳9,800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Dual Core |
| Processor Speed | 3 GHz |
| Main Board | Intel Chipset |
| Monitor | New HP 20" LED HD |
| RAM | Samsung 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 1000 GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel Shared Graphics |
| Optical Drive | Yes |
| Networking | 10/100/1000 |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | Yes |
| Casing | Dell |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has Intel dual core processor, intel chipset, 4GB DDR3 desktop RAM, 1000 GB SATA HDD, HP 20" LED HD monitor, ATX thermal casing, and ATX 24 pin, 500-watt power supply.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Intel Dual Core 1000GB HDD 4GB RAM Computer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★