Samsung Q65D 75" QLED 4K Tizen Smart TV
Price Range in Bangladesh
from
৳165,000
to
৳195,000
across 5 sellers
The lowest price of Samsung Q65D in Bangladesh is ৳165,000 only. Buy Samsung Q65D at the best price from BDStall. There are currently 5 sellers available. Prices range up to ৳195,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 5 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 165,000
Gulshan, Dhaka
৳ 168,000
Pallabi, Dhaka
৳ 169,490
📋 Samsung Q65D Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ Q65D |
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 75 Inch |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K, 3840 x 2160p |
| Technology | QLED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Contrast | Dynamic Contrast Ratio, Mega Contrast |
| Brightness | Quantum HDR |
| TV Tuner | Analog And Digital |
| Sound | 10W + 10W, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse |
| Connectivity | Wi-Fi, HDMI Portrs 3, USB Ports 2 ,Digital Audio Out, Bluetooth,ETHERNET INPUTS |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Tizen |
📖 Overview
This Samsung TV is the Q65D series 75" smart television that uses a QLED panel, giving you a stunning home entertainment experience. It has some amazing features such as 100% Color Volume with Quantum Dot that produces a natural, realistic picture with one billion shades of color. Its 0.1 ms response time with speed that reduces blur and produces crisp, clear images. This Samsung TV is powered by Tizen Operating System and Samsung's advanced gaming hub.
Be the first to review
Share your experience with Samsung Q65D 75" QLED 4K Tizen Smart TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★