Samsung S90C 65" Class OLED Smart TV
Price Range in Bangladesh
from
৳240,000
to
৳250,000
across 4 sellers
The lowest price of Samsung QN65S90CAF in Bangladesh is ৳240,000 only. Buy Samsung QN65S90CAF at the best price from BDStall. There are currently 4 sellers available. Prices range up to ৳250,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 4 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 240,000
Gulshan, Dhaka
৳ 240,000
Purana Paltan, Dhaka
Save 39%
৳400,000
৳ 243,000
📋 Samsung QN65S90CAF Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ QN65S90CAF |
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 65" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Technology | QLED |
| 3D Technology | 2D |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Contrast | Self-illuminating pixels |
| Brightness | Brightness/Color Detection |
| Sound | Dolby Audio Sound technology |
| Connectivity | HDMI 4, USB 2 |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Tizen |
| Dimension | 56.9 x 35.3 x 10.5" |
📖 Overview
The Samsung S90C 65" class smart television offers OLED technology that delivers stunning images, movies, games, and more in a whole new light and delivers incredible screen brightness. This television is enhanced by quantum dot technology and has access to billions of shades of color so that every picture scene offers vivid colors and looks amazing. This smart TV is powered by the operating system Tizen and Samsung Gaming Hub with which you can easily find your favorite shows and new games.
Be the first to review
Share your experience with Samsung S90C 65" Class OLED Smart TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★