Desktop PC Core i5 8th Gen 16GB RAM 512GB SSD
-6%
Price in Bangladesh
৳32,900
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 16gb ram 512gb ssd in Bangladesh is ৳32,900 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen 16gb ram 512gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 6%
৳35,000
৳ 32,900
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8h Gen |
| Processor Speed | 3.00 GHz |
| Main Board | Asus Prime-H310 |
| Monitor | Value-Top S22IFR100 21.5" 100Hz FHD IPS Monitor |
| RAM | 16GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Build In On HD Board |
| Keyboard | IMICE GK-480 4 In 1 Gaming Kit Combo |
| Mouse | IMICE GK-480 4 In 1 Gaming Kit Combo |
| Casing | Hi Power RGB White Gaming Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC has 16GB DDR4 RAM and 512GB SSD. It is powered by an Intel Core i5 8th-generation processor with a maximum base frequency of 3.00 GHz. Also, it comes with an 8GB built-in HD board graphics card, Asus Prime-H310 motherboard, and Hi Power RGB White Gaming Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 16GB RAM 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★