Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB / 128GB SSD
-36%
Price in Bangladesh
৳5,990
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 3rd gen 4gb / 128gb ssd in Bangladesh is ৳5,990 only. Buy Desktop pc core i3 3rd gen 4gb / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Tongi, Dhaka
Save 37%
৳9,500
৳ 5,990
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.30 GHz Clock Speed, 3M Cache |
| Main Board | Esonic-H61 |
| RAM | Samsung 4GB DDR3 |
| Hard Disk | Enmax 128GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 4GB Build-In On HD Board |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Casing | OVO Casing |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel Core i3 3rd Gen processor, which speeds up to 3.30 GHz. It supports an OVO Mini Casing. Also, it comes with an Esonic-H61 motherboard, 4GB of RAM, a 128GB SSD, and 4GB built-in graphics.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★