Sanag X15 Wireless Mini Speaker
Price in Bangladesh
৳2,250
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Speaker Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Speaker Usage | Home Theater |
| Speaker Type | Mini |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 5W x 2 |
| Audio Input | Bluetooth |
| Noise Ratio | ≥ 85dB |
| Frequency | 20Hz-20KHz |
| Battery Capacity | 1200mAh |
📖 Overview
Sanag X15 wireless mini Speaker comes with 20Hz-20KHz frequency response, 5V charging voltage, waterproof, Bluetooth connectivity, 85dB signal noise ratio, etc. Due to the 5.3 faster transmission speed, it works up to 12-meter distance. Also, it offers a 1200mAh battery capacity which provides 18 hours of backup time with a single charge. it takes 1.5 hours time to charge. The sound system of this speaker is very smooth so the users enjoy music with joy.
Be the first to review
Share your experience with Sanag X15 Wireless Mini Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★